Při útoku iráckých rebelů v Hille zahynulo 20 lidí

Nejméně 20 mrtvých a desítky zraněných má na svědomí výbuch auta naplněného trhavinami v irácké Hille. Sebevražedný atentátník nasměroval vozidlo do policejní školy. Irácké ministerstvo vnitra dnes před tímto útokem uvedlo, že v zemi přišlo o život jen v posledních čtyřech měsících na 1300 iráckých policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Nálož explodovala u vjezdu v době obřadu, při kterém policisté dostávali potvrzení o ukončení studia. Sebevražedný útočník projel branou a stal se okamžitým terčem policejní palby, která však explozi nezabránila, uvedl mluvčí policie v Hille, vzdálené asi 100 kilometrů od metropole.

Násilí pokračovalo i na jiných místech Iráku, kde se rebelové snaží znemožnit volby 30. ledna. Dva civilisté zahynuli v západním Bagdádu při pumovém útoku. Podle agentury Reuters není jasné, zda útočníci mířili na projíždějící kolonu americké armády, nebo na účastníky smutečního průvodu na památku v úterý zavražděného guvernéra místní provincie Alího Hajdarího.

V Bákubě asi 50 kilometrů severovýchodně od metropole vzbouřenci zastřelili policejního důstojníka a jeho řidiče. V Ramádí asi sto kilometrů západně od Bagdádu přišli podle místní nemocnice o život čtyři civilisté při přestřelce mezi americkým oddílem a skupinou povstalců.

Martin Hromádka, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme