Při útoku maoistů na vlak v Indii zahynuly desítky lidí

Nejméně 65 mrtvých a dvě stovky zraněných si vyžádalo vlakové neštěstí ve východní Indii. Počet obětí ale nejspíš ještě poroste. Srážku dvou vlaků podle místních úřadů zavinila sabotáž indických maoistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srážku vlaků v Indii nepřežily desítky lidí | Zdroj: ČTK

Terčem útoku – pokud se skutečně jednalo o útok - byl noční rychlík z Bombaje do Kalkaty. Podle jedné verze měl někdo odstranit kus kolejí, což způsobilo vykolejení vlaku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Marek hovořil o vlakovém neštěstí v Indii v Ozvěnách dne Radiožurnálu

Někteří svědci tvrdí, že slyšeli výbuch, který vlak vyhodil z kolejí. Několik vagónů bylo vrženo na protější kolej, kde do nich narazil protijedoucí nákladní vlak. Ten osobní vagony, v nichž spali lidé, rozdrtil. Dosavadní bilance obětí tak určitě nebude konečná.

K incidentu došlo v Západním Bengálsku, které je baštou maoistických ultralevicových rebelů. Ti měli, podle indické policie, zanechat na místě letáky, ve kterých se k útoku přihlásili. Železniční tratě patří k jejich pravidelným terčům.

Maoisté, kteří se hlásí k čínskému vůdci Mao Ce-tungovi a bojují proti indické vládě, ode dneška vyhlásili takzvaný černý týden. V pěti indických státech chtějí organizovat stávky, dokonce se mluví o stávce generální.

Jaromír Marek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme