Při vichru zemřeli v Německu dva lidé

Už dva lidské životy si v sousedním Německu vyžádal prudký vítr doprovázející tlakovou níži Emma. Stále větší problémy hlásí taky železniční doprava. Desetitisíce lidí, zejména v Bavorsku, jsou pak bez dodávek elektřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr láme stromy (ilustr. foto) | Foto: Archiv | Zdroj: AFP

58letého muže sedícího v autě zabil u Wissenu 30metrový smrk. Tři další osoby ve voze vyvázly se šokem. 20letého mladíka na skútru pak v Bavorsku prudký poryv větru smýknul před nákladní auto. Srážku motocyklista nepřežil.

Hasiči na západě a jihu Německa hlásí stovky výjezdů k vyvráceným stromům, popadaným větvím nebo zatopeným sklepům. Chaotická situace panuje na železnici. Zcela přerušen je například provoz na trati mezi Mnichovem a Salcburkem.

Problémy hlásí také frankfurtské i mnichovské letiště, které zasypaly kroupy. Ve Frankách a Horní Falci se po prudkém dešti vylily z břehů některé řeky. Rekordní rychlost větru 222 kilometrů v hodině naměřili meteorologové na hoře Wendelstein.

O sobotních následcích vichřice v České republice se dočteteZDE.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme