Při výbuchu plynu v rafinerii ve Venezuele zemřelo nejméně 24 lidí, zraněných je přes 80

V největší venezuelské rafinerii Amuay vybuchl plyn. Zahynulo při tom nejméně 24 lidí včetně 10letého dítěte, dalších nejméně 80 lidí je zraněných. Jejich počty ale zřejmě nejsou konečné. Obyvatele z okolí úřady evakuovaly, pomáhala jim i armáda. Místní guvernérka ujistila, že situace je pod kontrolou a žádný další výbuch nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V největší venezuelské rafinerii Amuay vybuchl plyn | Zdroj: Reuters

Podle ministra energetiky došlo k úniku plynu, který pak vybuchl. Poškodil i budovy kolem rafinerie a nedalekou úřadovnu Národní gardy. Podle venezuelského viceprezidenta tvoří většinu obětí právě členové gardy.

Výbuch byl podle guvernérky státu Falcón tak silný, že zasáhl i obytné domy v oblasti a zabil mimo jiné i desetiletého chlapce. V nemocnici jsou nyní desítky lidí, popálených i jinak zraněných. Jsou mezi nimi nejen zaměstnanci, ale i lidé žijící v okolí rafinerie.

Svědci přirovnali explozi k zemětřesení. Požár, který byl vidět z velké dálky, dostali hasiči pod kontrolu pomocí pěny.

Rafinerie Amuay ležící na severozápadě Venezuely je největší v zemi, každý den se v ní vyprodukuje na 650 tisíc barelů. Teď už je prý situace pod kontrolou a další výbuch nehrozí.

I tak jde o největší průmyslové neštěstí ve Venezuele za poslední léta. V rafinerii kvůli němu minimálně na dva dny zastavili produkci. Podle odborníků trpí venezuelské rafinerie obecně celou řadou nedostatků včetně výpadků proudu a nejrůznějších nehod.

Jitka Malá, pir, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme