Při výbuchu v pásmu Gazy zahynul další palestinský činitel

Při výbuchu automobilu v pásmu Gazy zahynul dnes přední palestinský bezpečnostní činitel a jeho tělesný strážce byl vážně zraněn. Podle Palestinců se obětí útoku stal Taisír Chatáb, vedoucí úřadu šéfa palestinských zpravodajských služeb. Napětí pokračuje také na západním břehu Jordánu, kde došlo na několika místech k přestřelkám mezi izraelskými vojáky a Palestinci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při incidentu bylo zraněno nejméně 5 Palestinců, z toho jeden těžce. K dalším incidentům došlo u města Ramalláh na západním břehu Jordánu a u uprchlického tábora v pásmu Gazy. Nejméně dva Izraelci byli lehce zraněni. V Jeruzalémě i ve městě Haifa na severu Izraele byla v noci provedena mimořádná bezpečnostní opatření z obav před teroristickým útokem. V naprosté většině izraelského a palestinského území panoval klid. V páteční noc se překrývají islámský víkend a sobotní šabat Židů.

Izraelské policejní jednotky v Jeruzalémě jsou ve stavu nejvyšší pohotovosti. Podle představitelů izraelských ozbrojených sil jsou důvodem informace o nebezpečí teroristického útoku ze strany radikálních palestiských skupin. Policejní hlídky jsou posíleny zejména v okolí Jeruzaléma. Izraelská policie zatkla před dvěma dny na severu města palestince s ručními zbraněmi, kteří se chystali k ozbrojenému útoku.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme