Při výbuchu v Rijádu zabit britský občan

Jeden britský občan zemřel zabit a jeho manželka lehce zraněna, když v jejich automobilu v obchodní čtvrti saúdské metropole Rijádu vybuchla puma. Informovala o tom oficiální saúdská tisková agentura SPA. Podle britského ministerstva zahraničí byl při výbuchu jeden britský občan vážně zraněn. O jeho smrti prý zprávu nemá. Agentura AP předtím napsala, že při výbuchu byli zabiti dva lidé, údajně Američané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SPA citovala šéfa rijádské policie, podle kterého „zřejmě nálož explodovala v autě, ve kterém jeli zaměstnanec jisté společnosti a jeho žena“ a podle kterého jsou oba Britové. Dodal, že byli převezeni do nejbližší nemocnice. Americké velvyslanectví ale oznámilo, že výbuch nezranil žádné Američany.

V Rijádu je nyní dost Američanů, protože večer bude v Rijádu zahájeno fórum na téma energie. Přítomen má být americký ministr energetiky William Richardson a dalších asi 400 osobností, mezi nimi několik dalších ministrů. Nálož v automobilu explodovala v době, kdy má mnoho Arabů a muslimů vztek na Spojené státy za jejich údajnou podporu Izraele v izraelsko-palestinském konfliktu. Někteří obyvatelé Saúdské Arábie nesouhlasí s přítomností amerických vojsk v jejich království.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme