Při výbuchu v Rijádu zabit britský občan

Jeden britský občan zemřel zabit a jeho manželka lehce zraněna, když v jejich automobilu v obchodní čtvrti saúdské metropole Rijádu vybuchla puma. Informovala o tom oficiální saúdská tisková agentura SPA. Podle britského ministerstva zahraničí byl při výbuchu jeden britský občan vážně zraněn. O jeho smrti prý zprávu nemá. Agentura AP předtím napsala, že při výbuchu byli zabiti dva lidé, údajně Američané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SPA citovala šéfa rijádské policie, podle kterého „zřejmě nálož explodovala v autě, ve kterém jeli zaměstnanec jisté společnosti a jeho žena“ a podle kterého jsou oba Britové. Dodal, že byli převezeni do nejbližší nemocnice. Americké velvyslanectví ale oznámilo, že výbuch nezranil žádné Američany.

V Rijádu je nyní dost Američanů, protože večer bude v Rijádu zahájeno fórum na téma energie. Přítomen má být americký ministr energetiky William Richardson a dalších asi 400 osobností, mezi nimi několik dalších ministrů. Nálož v automobilu explodovala v době, kdy má mnoho Arabů a muslimů vztek na Spojené státy za jejich údajnou podporu Izraele v izraelsko-palestinském konfliktu. Někteří obyvatelé Saúdské Arábie nesouhlasí s přítomností amerických vojsk v jejich království.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme