Při výbuchu v Sýrii zahynulo 45 vůdců radikálních rebelů z Islámské fronty

Syrští rebelové utrpěli těžkou ztrátu, zasazenou pravděpodobně někým z vlastních řad. 45 příslušníků povstaleckých skupin zabil výbuch v bunkru v provincii Idlíb na severovýchodě Sýrie. Zahynuli hlavně velitelé koalice rebelů známé jako Islámská fronta. Povstalci bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada. Při bombovém útoku zahynul i velitel jedné z nejsilnějších ozbrojených skupin Ahrár aš-Šám Hasan Abbúd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednotky Islámské fronty v Aleppu

Jednotky Islámské fronty v Aleppu | Foto: / AA | Zdroj: ČTK

Velitele povstalců, sdružených v organizaci Islámská fronta, zabil výbuch v utajeném bunkru.

Bombu tam nejspíš donesl někdo z rebelů - buď to byl sebevražedný atentátník, nebo tam někdo bombu předem nastražil.

Podle televize Al-Džazíra v bunkru zemřelo 45 lidí, většinou velitelé povstaleckých skupin, a byl mezi nimi i velitel nejmocnější z nich, Ahrár aš-Šám Hasan Abbúd.

Atentát těchto rozměrů může zásadně ovlivnit boje v Sýrii. Islámská fronta je jednou z mocných opozičních skupin a důležitá je také jako organizace bojující proti radikální formaci Islámský stát, která se snaží vytvořit chalífát a ovládá část Iráku a Sýrie.

Není tak nepravděpodobné, že atentát má na svědomí právě organizace Islámský stát, aby zničila svoje rivaly v řadách povstalců.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme