Při vzletu jsme poruchu neměli, říká inženýr ze zříceného Jaku-42

Palubní inženýr Jaku-42 Alexandr Sizov nezaznamenal při startu žádnou poruchu. Zjistili to experti Mezistátního leteckého výboru, když poprvé vyslechli jediného člena posádky letounu, který před dvěma týdny přežil havárii u ruské Jaroslavle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky letounu Jak-42, který havaroval u ruské Jaroslavli | Zdroj: ČTK

Sizov vyšetřovatelům řekl, že ani při ranním letu z Moskvy do Jaroslavle, který v kritický den předcházel osudnému startu do Minsku, nebyla patrná žádná porucha.

Kriminalisté už dříve vyloučili, že by piloti byli pod vlivem alkoholu. Přepis rozhovoru svědčí o zmatku mezi posádkou těsně před havárií, a podle odborníků svědčí o nesehraném postupu pilotů.

Letadlo Jak-42 havarovalo 7. září krátce po svém startu z letiště Tunošna v ruské Jaroslavli, asi 200 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Na palubě cestovali členové hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl včetně tří Čechů. Nehodu přežili jen dva lidé, jeden z nich později v nemocnici zemřel.

Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme