Při záplavách a sesuvech půdy zemřelo v Japonsku nejméně 20 lidí, pátrá se po pohřešovaných

Počet obětí záplav na japonském ostrově Kjúšú vzrostl na 20. Dalších 20 lidí se pohřešuje, nebo se s nimi nelze zkontaktovat, informovala agentura AFP s odvoláním na úřady prefektur Fukuoka a Óita. Ničivé povodně vyvolané rekordními srážkami trvají už tři dny a zničily mnoho silnic, domů a škol.

Tokio/Asakura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři v neděli pokračovali v evakuaci obyvatel v odlehlých oblastech. Toky se rozvodnily na velké části nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů.

V oblasti zasahuje 1900 policistů a vojáků, kteří se prodírají troskami a bahnem, aby se dostali k zasypaným domům. Znovu bylo mobilizováno 12 000 záchranářů, kteří mají pomáhat přeživším.

V japonské Fukuoce muselo kvůli záplavám odejít z domovů na 400 000 lidí

Číst článek

„Děláme maximum pro záchranu lidí, kteří jsou nezvěstní, nebo uvázli," řekl na tiskové konferenci mluvčí vlády Jošihide Suga.

Více než 250 lidí zůstává odříznuto od světa kvůli nánosům bahna, informovala agentura Kjódó. Televize přinesly záběry na záchranářské vrtulníky, které nemohly vzlétnout kvůli dalším průtržím mračen.

Úřady navíc varují před dalšími silnými dešti, které mohou přijít už v neděli večer a způsobit další sesuvy půdy.

Nejhůře zasažené oblasti, sousedící prefektury Fukuoka a Óita, jsou převážně venkovského charakteru.

V Asakuře spadlo podle agentury Reuters od středy 600 milimetrů srážek, ve městě Hita to bylo 450 milimetrů.

dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme