Při záplavách na Slovensku se utopila žena

Prudké oteplení a déšť způsobily během vánočních svátků v některých částech Slovenska záplavy. Sedmdesátiletá žena se při nich utopila v obci Podbrezová v okrese Brezno. Předcházející informace o druhé oběti současných povodní se naštěstí nepotvrdily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodněmi stržený most (ilustr. foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Lokální záplavy jsou hlavně v Banskobystrickém a Košickém kraji, kde bylo nutno evakuovat desítky obyvatel. Nejhorší je to u Zvolena na potoku Neresnica, jehož hladina stoupla o metr. Rozvodněný tok zaplavil na dvacet domů a strhal můstky ve vsích.

Také potok Lukavica se vylil z koryta - v obci Veľká Lúka u Sliače. Nejvyšší povodňový stupeň je vyhlášený i na Čiernem Hronu u obce Hronec. Hladina říčky Krupinica u města Krupina se dokonce zvedla o dva metry.

V Košickém kraji platí na říčkách Olšava a Rožňava druhý povodňový stupeň. A zatím se to nelepší - podle meteorologů deštivé počasí na Slovensku ještě nějaký čas nepřestane.

Ľubomír Smatana, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme