Při záplavách v Polsku už zemřelo 14 lidí

Hasiči, armáda, policie i dobrovolníci stále bojují se záplavami v Polsku. Momentálně je nejdramatičtější situace v centrálním Polsku kolem města Plock, kde řeka Visla na několika místech protrhla protipovodňové valy a zaplavila vesnice. Letošní záplavy v Polsku si vyžádaly už 14 životů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři posilují protipovodňovou bariéru na Visle.

Záchranáři posilují protipovodňovou bariéru na Visle. | Zdroj: ČTK

Vrtulníky polské armády shazují pevný materiál v místech, kde řeka Visla protrhla ochranné valy podél koryta. Jinde naopak pyrotechnici kusy těchto hrází vyhodili do vzduchu úmyslně, aby odvedli rozbouřenou vodu tam, kde napáchá nejméně škody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Povodně v Polsku sleduje redaktor zahraniční redakce Českého rozhlasu Radiožurnálu Martin Dorazín.

Největší obavy měli Poláci z protržení přehradní hráze u Wloclawku - ta má to nejhorší zřejmě už za sebou a hladina Visly tam pomalu klesá.

Provizorní protipovodňové bariéry jsou ale natolik nestabilní, že nebezpečí stále trvá, řekl televizi TVN24 mazovský vojvoda Jacek Kozlowski: „Patnáct lodí evakuuje obyvatele dvaceti pěti obcí, které jsou v této chvíli pod vodou. Do záchranné akce se zapojily také vrtulníky.“

Hydrologové očekávají, že voda začne výrazněji klesat až ve středu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme