Při závěrečných oslavách ramadánu zemřelo v Iráku nejméně 70 lidí

Při oslavách svátku k ukončení ramadánu zemřelo v Iráků při bombových útocích nejméně 69 lidí. Dalších 200 lidí výbuchy v Bagdádu a dalších iráckých městech zranily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze v Bagdádu | Foto: ČTK

Americké ministerstvo zahraničí označilo útoky za zbabělé a jejich strůjce za nepřátele islámu.

Atentátníci útoky cílili na trhy, kavárny a rušné nákupní třídy.

„Díky Bohu je atmosféra svátku úžasná. Doufáme, že v naší zemi mír vydrží a už přestanou ty bombové útoky, chtěli bychom aby byla naše země opět bezpečná,“ užíval si prosluněný sváteční den v zábavním parku obyvatel Bagdádu Abu Zahra.

Jen několik kilometrů od něj ale atmosféra tolik idylická nebyla. Pouze v Bagdádu vybuchlo jedenáct bomb, a to jak v šiítských, tak sunitských čtvrtích.

Smrtící nálože útočníci nastražili extrémisté v zaparkovaných automobilech taky na severu Iráku, kde explozi nepřežilo 10 lidí.

Letošní ramadán byl navíc jedním z nejkrvavějších za několik let, během čtyř týdnů zemřelo více než 670 lidí.

Násilí v Iráku v posledních měsících roste, jen v červnu přišlo při různých útocích o život přes 1000 lidí a to je nejvíc od roku 2008. Většinu obětí mají na svědomí sunnitští radikálové, bojující proti vládě, které dominují šíité.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme