Při zemětřesení na jihu Peru zemřelo nejméně devět lidí

Zemětřesení o síle 5,3 stupně zasáhlo v neděli region Arequipa na jihu Peru. Podle tamních úřadů při zemětřesení zemřelo nejméně devět osob. Agentura AFP také informuje o dalších 52 raněných. Otřesy půdy pokračovaly i v pondělí. V zasaženém regionu nejde elektřina ani telefonní linky. Půda zablokovala také silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tarma, Peru | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Ottocarotto

Zěmětřesení v neděli v noci zasáhlo provincii Caylloma, kde se nachází turisty oblíbený kaňon Colca, jeden z nejhlubších kaňonů na světě.

Podle peruánského geofyzikálního ústavu bylo epicentrum vzdálené jen 10 kilometrů od města Chivay, hlavního města provincie.

Předběžné zprávy ze zasaženého regionu informovaly o tom, že se kvůli otřesům zhroutily desítky domů ve třech městech a zemřelo osm lidí. Podle Národního institutu pro civilní obranu je mezi oběťmi zemětřesení také 66letý Američan.

Starosta provincie Romulo Tinta pro lokální televizi RPP v pondělí řekl, že kvůli zemětřesení nejde proud, vypadly telefonní linky a sesuvy půdy zablokovaly silnice.

Viceprezident Martin Vizcarra odcestoval do provincie Caylloma, aby dohlížel na distribuci humanitární pomoci v oblasti. Na twitteru o tom napsal prezident Pedro Pablo Kuczynski.

Zemětřesení zemi zasáhlo den před devátým výročím zemětřesení v regionu Ica v roce 2007, při kterém v Peru zemřely stovky lidí.

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme