Při zemětřesení na východě Turecka zemřelo 51 lidí

Při silném zemětřesení, které zasáhlo východ Turecka, přišlo o život 51 lidí. Dalších 70 utrpělo zranění. Některé vesnice v zasažené oblasti jsou téměř srovnané se zemí. Záchranáři a obyvatelé už ukončili pátrání po dalších obětech nebo přeživších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři odstraňují suť ze zemětřesením zničených domů v obci Okcular | Zdroj: ČTK

Zemětřesení o síle 6 stupňů Richterovy škály zasáhlo provincii Elazig před rozedněním. Pak přišla ještě řada silných následných otřesů.

Nejhorší následky hlásí kurdská obec Okcular s osmnácti mrtvými. Vesničané v oblasti stavějí domy většinou z lepenice, které nejsou proti zemětřesení tolik odolné. Zřítily se také minarety tří mešit. Betonové stavby ale většinou vydržely.

Na místo dorazili čtyři ministři a turecká vláda i Červený půlměsíc okamžitě zorganizovaly pomoc. Do oblasti proudí jídlo a také provizorní přístřešky a deky.

Úřady vyzvaly obyvatele v postižených oblastech, aby se do poškozených domů nevraceli. Seismologové totiž čekají další otřesy.

David Koubek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme