Při zemětřesení v Afghánistánu zemřely desítky lidí

Z Afghánistánu přicházejí zprávy o dalších obětech včerejšího zemětřesení. Afghánské úřady se obávají, že zemřelo až sto padesát lidí a další desítky jsou pohřešovány ve dvou odlehlých vesnicích na severu země. Zemětřesení, které dosáhlo intenzity 7.2 desetiny stupně Richterovy škály zasáhlo kromě Afghánistánu celou oblast Střední Asie od Tádžikistánu po Indii. Epicentrum zemětřesení bylo v pohoří Hindukúš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Afghánistánu | Foto: ČTK/AP

I další informace z Afghánistánu je tragická: Nejméně šest amerických vojáků přišlo o život a deset dalších bylo zraněno při pádu vrtulníku v afghánských horách poblíž města Gardez. Podle Pentagonu byla helikoptéra sestřelena.

K neštěstí došlo zřejmě ve fázi, kdy americké vrtulníky přepravovaly bojujícím jednotkám zásoby potravin a munice. Pokud se informace o sestřelení potvrdí, šlo by o první případ, kdy byl zasažen americký vrtulník v přímém boji při protiteroristické operaci přímo v Afghánistánu. Doposud se americké stroje stávaly obětí nepřízně počasí či mechanických závad.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme