Při zemětřesení v Číně zahynulo více než 70 tisíc lidí

Přesně týden po ničivých otřesech vyhlásila Čína celostátní smutek, který má trvat až do středy. Při sesuvech půdy navíc v uplynulých dvou dnech zemřelo nejméně 200 záchranářů. Vyprošťovací týmy ale pokračují v pátrání po lidech, kteří neštěstí přežili a dnes objevily další dvě živé ženy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z města zbyly jen ruiny

Z města zbyly jen ruiny | Foto: Robert Mikoláš

Přesně ve 14:28 místního času se celá Čína na tři minuty zastavila, aby uctila památku obětí. Všechny noviny vyšly v černobílém vydání, zrušena jsou divadelní a další kulturní vystoupení, zablokovány jsou internetové stránky nabízející zábavu či počítačové hry.

Mezitím úřady více než zdvojnásobily počet mrtvých či pohřešovaných. Bahno zároveň v horských oblastech u epicentra zavalilo dvě stovky záchranářů, kteří se snažili zprovoznit cesty do zasažených míst.

Armáda se ale snaží pomoci tisícům lidí z obce Jin-siou, kteří týden po zemětřesení stále čekají na pomoc.

Experti na druhé straně vyzývají k zaměření se na ty, co přežili, např. japonské záchranáře proto mají vystřídat zdravotnické týmy.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme