Při zemětřesení v Turecku zahynulo přes 40 lidí

Už na 44 vzrostl počet obětí zemětřesení v centrálním Turecku. Na 150 osob bylo zraněno. Otřesy o síle šesti stupňů Richterovy škály způsobily podle agentury AP pád desítek domů. Epicentrum zemětřesení se nacházelo ve městě Bolvadin, asi 260 kilometrů jihozápadně od Ankary. Nejhorší situace je ve vesnici Sultandagi, kde přišlo o život 15 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Turecku | Foto: ČTK/AP

Podle informací spolupracovnice Radiožurnálu v Turecku Dany Braunové se zřítilo 70 budov, naštěstí většinou podniků a obchodů, kde v neděli prakticky nikdo nebyl. Mnoho ze 150 zraněných, které dosud ošetřily místní nemocnice, si své úrazy přivodilo skokem z oken a balkonů. Nejhorší situace je v městečku Sultandagi, kde přišlo o život 15 obyvatel a další tři se stále pohřešují. V nedalekém Bolvadinu se zřítilo 15 budov a pacienti tamní nemocnice museli být evakuováni na zahradu. Podle místních orgánů bude pro nadcházející mrazivou noc zapotřebí pět tisíc stanů, protože desítkám budov ještě hrozí zřícení. V oblasti Afyonu bylo na několik hodin přerušeno telefonní spojení, dodávky elektřiny byly během dne přerušovány i v Ankaře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dana Braunová o zemětřesení v Turecku

Zemětřesení, které je v Turecku poměrně častým jevem, bylo zaznamenáno i v dalších centrálních provinciích. Jedny z nejhorších otřesů půdy postihly tuto zemi v roce 1999. Měly sílu 7,4 stupně a vyžádaly si více než 20 tisíc obětí.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská, Dana Braunová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme