Příběh floridského trenéra: studenty chránil před střelbou vlastním tělem, zraněním podlehl

Fotbalový trenér a bývalý člen ostrahy školy, ve které střelec ve středu zabil 17 lidí, Aaron Feis chránil studenty před palbou vlastním tělem. Zraněním podle amerických médií v nemocnici podlehl. Na jeho obětavost upozornili svědci střelby, ze které je podezřelý bývalý student školy Nikolas Cruz.

Parkland (Aktualizováno: 13:38 15. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Aaron Feis chránil studenty před palbou vlastním tělem. Jeho snímek koluje nyní po sociálních sítích. | Zdroj: Twitter

Fotografie Feise po sociálních sítích kolují od středy večer s hashtagem #hero – česky hrdina - s tím, že byl postřelen, zatímco se snažil chránit studenty. Jeho kolega Willis May floridskému deníku Sun Sentinel popsal, jak Feis skočil mezi studentku a střelce, aby ji nezasáhla kulka.

Kdo je floridský střelec? Milovník zbraní a podivín, který se spolužáky mluvil o zabíjení zvířat

Číst článek

„S velkou lítostí oznamujeme, že se naše fotbalová rodina právě dozvěděla o úmrtí Aarona Feise,“ napsal jeho fotbalový tým na twitteru ve čtvrtek ráno. „Pracoval jako fotbalový trenér a ochranka. Když byl postřelen, nesobecky chránil studenty před útočníkem. Zemřel jako hrdina a navždy jím bude v našich srdcích i vzpomínkách,“ stojí dál v příspěvku.

„Raději než mluvit o zbabělém střelci, zabývejme se Aaronem Feisem, fotbalovým trenérem a členem ochranky střední školy Marjory Stonemanové Douglasové. Postavil se před mnoho studentů, aby je chránil před střelami,“ napsal například na twitteru uživatel Scott Warner.

V článku nazvaném Příběh odvahy během masakru na Feise upozornil deník Miami Herald. O Feisovi se začalo intenzivně tweetovat, když policejní velitel ve středu večer oznámil, že mezi mrtvými je oblíbený fotbalový trenér, i když Feise nejmenoval. Feis střední školu, na níž působil, sám absolvoval v roce 1999.

„Byl to skvělý chlap. Všichni ho milovali a je škoda, že musel odejít takhle. Vždycky dělal vše pro to, aby nám pomohl být lepší. Hodně jsem se od něj naučil,“ řekl jeden ze studentů Gage Gaynor serveru Sun Sentinel.

dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme