Příběhy obyčejného šílenství soutěží v Moskvě

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Moskvě měl ruskou premiéru český film Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství. Kritici ho řadí mezi favorita soutěžní přehlídky, pro samotného režiséra je ale velmi cenná už samotná přítomnost filmu na festivalu. Vedle tohoto snímku bude Rusům představen i druhý český snímek: Žralok v hlavě s Oldřichem Kaiserem v hlavní roli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Trojan | Foto: www.bioscop.cz

Zelenkův film soutěží společně s dalšími šestnácti snímky v hlavní soutěži moskevského festivalu. Pro českého režiséra je ale důležitější zúčastnit se než vyhrát. "Rusko pro mě má jinou hodnotu než tu pouze vyhrát. Samozřejmě by to bylo výborné, spíš ale doufám, že bychom mohli v budoucnosti uskutečnit nějakou koprodukci s Rusy. Důležité je, začít jezdit do Moskvy a s tamními filmaři budovat vztahy," řekl Radiožurnálu Zelenka.

Příběhy obyčejného šílenství prezentuje v Moskvě také herec Ivan Trojan, který si festivalu skutečně užívá. "Pro mě je to celé premiéra. Nikdy jsem na žádném zahraničním festivalu nebyl, také jsem poprvé v hlavním městě Ruska a dokonce jsem ještě nikdy necestoval za hranice naší republiky letadlem. Zatím se mi to tady ale líbí," pochvaloval si Trojan.

V rámci moskevského filmového festivalu se v soutěži Perspektivy představí ještě jeden český film, a to Žralok v hlavě režisérky Marie Procházkové s Oldřichem Kaiserem v hlavní roli.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme