Příbuzní obětí z Handlové dostanou od vlády po 33 tisících eur

Třiatřicet tisíc eur, tedy asi 850 tisíc českých korun vyplatí slovenská vláda jako odškodné pozůstalým obětí důlního neštěstí v dole Handlová. Celkem dostane finanční pomoc 41 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodinní příslušníci | Zdroj: ČTK

Vládní pomoc jde nad rámec odškodného, které dostanou pozůstalí od sociální pojišťovny a zaměstnavatele mrtvých horníků, tedy od důlní společnosti.

Sociální pojišťovna může každé rodině vyplatit v přepočtu až jeden milion českých korun. Další 800 eur už jednorázově vyčlenilo pro každou rodinu ministerstvo sociálních věcí.

Úřady také zaplatí náklady spojené s pohřbem dvaceti obětí. Průměrný plat horníků v dole Handlová se pohybuje kolem 800 eur hrubého měsíčně.

Pondělní výbuch v Handlové se počtem obětí zařadil mezi nejhorší neštěstí v historii samostatného Slovenska. Exploze nastala ve chvíli, kdy se záchranáři a horníci snažili přibližně 330 metrů pod povrchem uhasit požár.

Přesné příčiny tragédie vyšetřuje důlní úřad a policie, zkoumat je bude i speciální komise ministerstva hospodářství se zahraničními odborníky.

Předcházející zprávy o tragédii v Handlové:
Slovenští záchranáři našli v Handlové už všech 20 těl obětí
Slovensko drží státní smutek za oběti z Handlové
Slovensko truchlí nad oběťmi důlního neštěstí v Handlové
Slovenští záchranáři stále pátrají po obětech důlního neštěstí
Po výbuchu zůstalo ve slovenském dole dvacet horníků

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme