Příbuzní zastřeleného Brazilce žádají rezignaci šéfa policie

Vyšetřovatelé zastřelení Brazilce Jean Charlese de Menezese v londýnském metru se dnes scházejí s právními zástupci jeho rodiny a náčelník londýnské policie Ian Blair je vyzýván, aby odstoupil z funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografii zastřeleného Brazilce drží jeho otec

Fotografii zastřeleného Brazilce drží jeho otec | Foto: AFP

Rodina sedmadvacetiletého Brazilce Jean Charlese de Menezese, jehož policisté zastřelili v londýnském metru 22.července, prohlásila, že odpovědné osoby by měly být odsouzeny na doživotí.

A právní zástupci rodiny vyzvali náčelníka londýnské policie Sir Iana Blaira, aby odstoupil z funkce kvůli svému postupu po zastřelení de Menezese. Dokumenty, které se dostaly do rukou novinářů, zpochybňují verzi okolností de Menezesoy smrti, s kterou přišla policie.

Podle policejního prohlášení de Menezes přeskočil turniket ve vstupní hale, utíkal a měl na sobě tlusté sako, které mohlo skrývat bombu. Podle výpovědi očitých svědků de Menezes neměl naspěch, ve vstupní hale si vyzvedl noviny a měl na sobě džínovou bundu.

Rodina de Menezese prohlásila, že nemá důvěru v policejní vyšetřování tohoto případu.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme