Příčina krvavého výbuchu v Moskvě stále nejasná

Ruská Federální bezpečnostní služba stále nezná příčinu pátečního výbuchu v moskevském metru, při němž podle oficiálních údajů zahynulo 39 lidí. Zatímco moskevský prokurátor Anatolij Zujev nepochybuje o teroristickém útoku, kontrarozvědka stále připouští i náhodnou explozi výbušniny přepravované ve vagonu metra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moskevské metro pod dohledem | Zdroj: ČTK

Podle předběžných zjištění byla nálož ekvivalentní třem až pěti kilogramům trinitrotoluenu a nebyla naplněna šrouby, ani kovovými kuličkami, jak tomu bylo při minulých teroristických útocích v Moskvě.

Zatím se podařilo identifikovat jen 23 těl nalezených na místě exploze. Oficiální zprávy stále uvádějí, že při atentátu zahynulo 39 osob, neoficiálně se ale spekuluje až o trojnásobku.

Čečenský válečník Šamil Basajev, který se přihlásil k několika předchozím atentátům, se tentokrát neozval, a vůdce čečenských povstalců Aslan Maschadov, obviněný z atentátu prezidentem Putinem, účast odmítá.

Jitka Malá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme