Příčina nehody českého autobusu u Žiliny se stále šetří

Slovenští policisté stále nevědí, co bylo příčinou páteční havárie českého autobusu v obci Šuja na hlavním tahu mezi Žilinou a Prievidzou. Karosa společnosti Ve Ge bus z Bystřice plně naložená školáky s rodiči z Ropic na Třinecku se vracela z výletu do Bojnic. Dostala v zatáčce smyk a vrazila do budovy obecního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný autobus | Foto: Samuel Kubáni

Podle pracovníků slovenské vyprošťovací služby řidič autobusu pravděpodobně sjížděl z kopce bez zařazené rychlosti, přehřály se mu brzdy a pravoúhlou zatáčkou projel doslova na dvou kolech. Předek vozidla zůstal po nárazu vězet v domě.

Tragické následky měla havárie pro asi čtyřicetiletou ženu z autobusu a při nehodě přišel o život i sedmačtyřicetiletý chodec. Řidič, další dospělá cestující žena a jedno z dětí jsou vážně zraněni. Kromě nich v nemocnici v Žilině leží dalších 5 dospělých cestujích. Děti, kromě jednoho hospitalizovaného, vážně zraněny nebyly a rodiče si je odvezli domů.

Ropici u Třince zpráva o tragické dopravní nehodě na Slovensku velmi zasáhla. Starosta Ropice Jan Bazgier Českému rozhlasu řekl, že vedení obce nabídne pomoc poškozeným i jejich příbuzným. Ještě dnes odpoledne odjedou na Slovensko.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme