Příčinou prosincového leteckého neštěstí v Moskvě byla zřejmě technická závada

Technická závada byla podle všeho nejpravděpodobnější příčinou prosincové letecké katastrofy na moskevském letišti Vnukovo. S odvoláním na experty to uvádí ruský deník Kommersant. Letadlo Tu-204 při příletu vyjelo z přistávací dráhy a rozlomilo se na několik kusů. Charterový let z českých Pardubic vezl pouze osmičlennou posádku, při havárii zahynulo pět lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda letadla ruské společnosti Red Wings si vyžádala pět obětí | Foto: Reuters

Nejpravděpodobnější příčinou havárie letounu společnosti Red Wings bylo podle deníku Kommersant selhání zpětného chodu motoru. List to uvádí s odvoláním na zdroje v technické komisi vyšetřující okolnosti leteckého neštěstí.

Také nezávislí experti mají podle ruských médií za to, že za katastrofu mohla spíše konstrukční specifika letounu a náhlý poryv větru než chyba posádky, kterou zprvu úřady zmiňovaly jako nejpravděpodobnější verzi.

Ruský Mezistátní letecký výbor zatím informoval pouze o tom, že vyšetřovatelé dešifrovali záznamová zařízení, která se našla na místě havárie. Lékaři potvrdili, že tři zranění členové posádky jsou dál v nemocnici. Stav jednoho z nich je vážný.

Lenka Kabrhelová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme