Příčinou prosincového leteckého neštěstí v Moskvě byla zřejmě technická závada

Technická závada byla podle všeho nejpravděpodobnější příčinou prosincové letecké katastrofy na moskevském letišti Vnukovo. S odvoláním na experty to uvádí ruský deník Kommersant. Letadlo Tu-204 při příletu vyjelo z přistávací dráhy a rozlomilo se na několik kusů. Charterový let z českých Pardubic vezl pouze osmičlennou posádku, při havárii zahynulo pět lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda letadla ruské společnosti Red Wings si vyžádala pět obětí | Zdroj: Reuters

Nejpravděpodobnější příčinou havárie letounu společnosti Red Wings bylo podle deníku Kommersant selhání zpětného chodu motoru. List to uvádí s odvoláním na zdroje v technické komisi vyšetřující okolnosti leteckého neštěstí.

Také nezávislí experti mají podle ruských médií za to, že za katastrofu mohla spíše konstrukční specifika letounu a náhlý poryv větru než chyba posádky, kterou zprvu úřady zmiňovaly jako nejpravděpodobnější verzi.

Ruský Mezistátní letecký výbor zatím informoval pouze o tom, že vyšetřovatelé dešifrovali záznamová zařízení, která se našla na místě havárie. Lékaři potvrdili, že tři zranění členové posádky jsou dál v nemocnici. Stav jednoho z nich je vážný.

Lenka Kabrhelová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme