Wagnerovce povede Prigožinův syn. Skupina nově spadá pod ruskou národní gardu, obnovila nábor

Velitelem Wagnerovy žoldnéřské skupiny se stal Pavel Prigožin, syn jejího zakladatele Jevgenije Prigožina, který v srpnu zahynul při leteckém neštěstí. Skupina známá svou účastí v bojích na Ukrajině rovněž obnovila nábor a bude nově zařazena pod ruskou národní gardu, uvedl ve středu ruský deník Kommersant s odvoláním na lokální ruská média.

Sledovali jsme online Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé vzpomínají na Prigožina

Velitelem Wagnerovy žoldnéřské skupiny se stal Pavel Prigožin, syn Jevgenije Prigožina (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý Pavel Prigožin se stal šéfem jednotky národní gardy, kam členové Wagnerovy skupiny přešli po Prigožinově smrti, uvedl portál 59.ru, který se odvolává na prohlášení člena skupiny ve městě Perm.

Ten také potvrdil dřívější informace o tom, že skupina obnovila nábor členů. Oproti dřívějšku mezi nimi nebudou moci být žádní lidé ve výkonu trestu.

Putin chce vytvořit dobrovolnické jednotky na Ukrajině, jednal s bývalým velitelem wagnerovců

Číst článek

Členové Wagnerovy skupiny měli významný podíl na dobytí dlouho obléhaného východoukrajinského města Bachmut na jaře tohoto roku.

Neochota Jevgenije Prigožina podřídit Wagnerovu skupinu velení některé z vojenských struktur ruského státu předcházela v červnu neúspěšnému pokusu žoldnéřské skupiny o ozbrojenou vzpouru. V srpnu pak Prigožin zahynul spolu s dalšími členy vedení skupiny při pádu letadla nedaleko Moskvy.

Jevgenij Prigožin za svého života tvrdil, že jeho syn v 18 letech absolvoval povinnou vojenskou službu a měsíc po jejím skončení odjel do války v Sýrii. Podle něj bojoval i v dalších konfliktních oblastech včetně ukrajinského Donbasu.

Pavlu Prigožinovi také odkázal téměř veškerý svůj majetek, připomněl server The Moscow Times.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme