Přijmeme 60 uprchlíků, slíbilo Slovensko Evropské unii. Stále odmítáme kvóty, zdůraznil Fico

Slovensko přijme dalších šedesát uprchlíků. Evropské komisi přislíbilo, že přemístí 50 osob z Itálie a deset z Řecka. Nabídka Bratislavy se ale netýká plnění povinných uprchlických kvót.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský premiér Robert Fico v Bruselu.

Slovenský premiér Robert Fico v Bruselu. | Foto: Eric Vidal | Zdroj: Reuters

Slovensko plní závazek uzavřený v roce 2015. Dříve v této souvislosti přijalo už 16 utečenců. Kvóty nadále ale odmítá, to znovu zdůrazňoval premiér Robert Fico i minulý týden při setkání s šéfem Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem.

„Je mi to líto, můžu jen zopakovat picnipiální stanovisko vlády Slovenské republiky. My máme zásadní problém s kvótami,“ řekl Robert Fico.

Slovensko jako jediné ze zemí Visegrádské čtyřky nečelí řízení Evropské komise za nepřijímání utečenců. Spolu s Maďarskem se kvůli kvótam dokonce obrátilo na Evropský soud, generální soudce ale navrhnul jejich žalobu zamítnout.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme