Přílišné papírování ochromuje nottinghamskou policii

Náčelník policie ve středoanglickém Nottinghamu Steve Green si v těchto dnech trpce stěžuje v britských novinách na byrokratickou zatíženost svých lidí. Ti pro kancelářské povinnosti nemají dostatek času na řádné vyšetřování vražd, kterých je v Nottinghamu hodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministr vnitra Charles Clarke | Zdroj: ČTK

Nottingham je město slavného zbojníka Robina Hooda, jehož pronásledoval místní šerif. Tato tradice ve městě pokračuje, i když dnes bychom zřejmě spíš řekli, že ve městě řádí gangsteři. Místní policie momentálně vyšetřuje ne méně než třicet vražd. Nejnovější případ je ze čtvrtka minulého týdne, kdy byl zabit čtyřiatřicetiletý Paul Thomas po odchodu z jednoho výčepu. Zločinnost v Nottinghamu v poslední době vzrostla do té míry, že v přepočtu na obyvatelstvo je tam nyní dvakrát víc incidentů střelby než v Londýně. Nottingham má dokonce pověst "města atentátů".

Náčelník nottinghamské policie Steve Green si v novinách postěžoval, že jeho lidé jsou tak zavaleni papírováním a dalšími kancelářskými povinnostmi, že nemají dost času na vyšetřování vražd. Musí si proto vypůjčovat detektivy ze sousedních oblastí. Náčelník Green doslova řekl: "Máme zde dlouhodobě krizovou situaci vyplývající z těžké zločinnosti a to je problém, který neodejde ze dne na den".

Jeho stížnost vyvolala v médiích rozsáhlou polemiku. Poslanec za Nottingham Graham Allen se dokonce sešel s dalšími místními politiky a sjednali si setkání s náměstkyní ministra vnitra Hazel Blearsovou. Policejní činitelé se domnívají, že jako možné řešení se nabízí radikální zvýšení počtu policistů v Nottinghamu. Před čtyřmi lety se město stalo prvním okrskem v Británii, kde policisté ve službě nosí střelnou zbraň. I přesto gangsterství zatím nepolevuje. Ve městě je více než tři sta výčepů a klubů, které jsou působištěm překupníků drog a střelných zbraní.

Autor redakčního článku listu Times poznamenává, že ministr vnitra Charles Clarke by se měl vážnou situací v Nottinghamu zabývat co nejnaléhavěji a doporučuje urychlené přebudování britského úřadu pro boj s organizovaným zločinem v instituci typu americké FBI.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme