Primárkám v Michiganu dominuje automobilový průmysl

Budoucnost amerického automobilového průmyslu v okolí Detroitu je hlavním tématem dnešních primárek v Michiganu. Hlavní pozornost je upřena na republikánské uchazeče o nominaci do listopadových prezidentských voleb. Všichni kandidáti slibují návrat slávy amerických automobilek a příliv nových pracovních míst. Politici se navíc snaží přesvědčit michiganské voliče, že k nim mají vřelejší vztah než ostatní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mitt Romney | Zdroj: ČTK

Republikán Mitt Romney připomíná, že u Velkých jezer vyrůstal a pamatuje si na rok 1968, kdy se v Michiganu stal jeho otec guvernérem. Pro Romneyho to může být poslední pokus být důstojným soupeřem Johna McCaina.

Senátor McCain připomíná, že mu už v roce 2000 dala v michiganských primárkách nejvíce hlasů většina zde registrovaných republikánů a bývalý kazatel Mike Huckabee sází na to, že ho podpoří zastánci domácího vyučování z venkova.

Demokratičtí kandidáti po neshodách ve straně ignorují Michigan, a tak řada demokratů z velkých měst může hlasovat v republikánských primárkách.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme