Primátoři Berlína a Prahy o další spolupráci

Už let jsou Berlín a Praha partnerskými městy. Právě tento týden se proto také v německé metropoli sešli oba primátoři Klaus Wowereit a Pavel Böhm. Obě města spolupracují třeba na poli turismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaus Wowereit a Pavel Böhm | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

"Všechna velká evropská města opotřebují partnerství, síť vzájemné výměny zkušeností," říká Českému rozhlasu Klaus Wowereit. Populární berlínský primátor a propagátor městské slávy - na podobné ose, jakou se ubírají také české partnerské iniciativy, jak potvrzuje primátor Pavel Böhm: "Praha má klíčové partnery na ose Berlín, Vídeň. Spolupracuje v poslední době s Paříží, Londýmem a New Yorkem. Strategickým zahraničním partnerem je Berlín."

A o co se jedná oběma městům, pokračuje opět primátor Wowereit: "Už 10 let se osvědčuje spolupráce obou úchvatných měst, a proto v ní chceme pokračovat. Máme velký zájem o vzájemné investice. To prospěje vzájemnému ekonomickému rozvoji. Mnozí lidé znají Prahu, ale jde o to, aby jim byla bližší. To mi potvrdil i ředitel PIS Václav Novotný: "Němci k nám jezdí opakovaně. Má smysl prezentovat jim minulost i přítomnost města."

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme