Příměří musí pokračovat, shodli se prezidenti Ruska a Ukrajiny

Příměří na východní Ukrajině musí podle prezidentů Ruska a Ukrajiny pokračovat. Vladimír Putin a Petro Porošenko spolu opět mluvili po telefonu. Klid zbraní ale i přes diplomatické snahy neustále narušují incidenty ze strany vládních jednotek i separatistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský a ukrajinský prezident Vladimir Putin a Petro Porošenko na jednání v Minsku

Ruský a ukrajinský prezident Vladimir Putin a Petro Porošenko na jednání v Minsku | Zdroj: Reuters

Mise OBSE na Ukrajině zaregistrovala 11 explozí u přístavního města Mariupolu. Výbuchy se s přestávkami ozývaly i z předměstí Doněcku.

Proruští povstalci potvrzují, že budou příměří respektovat, pokud druhá strana nebude útočit. S Kyjevem ale o novém postavení východních území jednat nechtějí.

„O žádném statutu, který nám někdo chce dát, nemůže být ani řeč. Kdo dává, ten také může vzít. Po referendu jsme přijali deklaraci o suverenitě Doněcké a Luhanské lidové republiky,“ řekl Českému rozhlasu doněcký vicepremiér Alexandr Karaman.

Dodal také, že východ bude s Kyjevem jednat pouze jako rovný s rovným.

Martin Dorazín, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme