Příměří na východě Ukrajiny obě strany v zásadě respektují, uvedla OBSE

První den nového příměří na východě Ukrajiny se pomalu chýlí ke konci. Podle zvláštní monitorovací mise OBSE ukrajinská strana i proruští separatisté klid zbraní prvních 12 hodin v zásadě dodržovali. Jeho porušení nemělo systematický charakter.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na východě Ukrajiny vstoupilo v platnost příměří

Na východě Ukrajiny vstoupilo v platnost příměří | Zdroj: ČTK

Šéf mise OBSE na tiskové konferenci v Kyjevě připustil, že není v jejich silách kontrolovat celé území východní Ukrajiny, protože mají k dispozici jen 20 hlídek.

K nejtěžším případům porušení příměří došlo v takzvané debalcevské kapse, kde obě strany pokračují v ostřelování pozic protivníka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na jihovýchodě Ukrajiny, kde o půlnoci začalo platit příměří, přiblížil zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín

„Příměří se v zóně protiteroristické operace se celkově dodržuje, zejména pokud jde o dělostřelectvo. Ukrajinská armáda nemá žádné ztráty,“ oznámil mluvčí ukrajinských sil Vladislav Selezňov.

Ukrajinská armáda je podle mluvčího připravená stáhnout těžké zbraně na předem určená místa, čeká ale na stejný krok druhé strany.

Na Ukrajině platí příměří. Narušují ho boje u Debalceva

Číst článek

Zvláštní monitorovací mise OBSE potvrdila, že proruští povstalci zakázali pozorovatelům návštěvu Debalceva, které se tak může stát hlavní překážkou nastolení míru.

Vojenská situace na východě Ukrajiny (10. února 2015) | Foto: ČTK

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme