Princ Charles se nakazil koronavirem. Onemocnění u něj má mírné příznaky

Britský princ Charles měl pozitivní test na koronavirus. Úřad následníka trůnu uvedl, že onemocnění má u něj mírné příznaky a zůstává v dobrém zdravotním stavu. U Charlesovy manželky Camilly byl test na koronavirus negativní. Naposledy se Charles objevil na veřejnosti 12. března, v posledních dnech pracoval z domova.

Londýn (Aktualizováno: 12:22 25. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský princ Charles na základe doporučení uchýlil do izolace | Zdroj: Reuters

Jednasedmdesátiletý syn britské královny Alžběty II. nyní pobývá se svou ženou Camille, vévodkyní z Cornwallu, v domácí karanténě na skotském zámku Balmoral, informoval jeho palác Clarence House, který je oficiálním londýnským sídlem syna britské královny a jeho manželky, vévodkyně z Cornwallu.

V Británii zavírají obchody, ruší se akce. Pohyb na veřejnosti bude umožněn pouze ve dvou

Číst článek

Podle mluvčí paláce však zatím není jasné, od koho se princ nakazil. „Testy provedla britská národní zdravotní služba, kde princ i vévodkyně splnily nutné podmínky. Vzhledem k vysokému počtu pracovních povinností, kterým se princ v posledních týdnech věnoval, zatím není jasné, kde došlo k nákaze,“ uvádí oficiální prohlášení.

Jednasedmdesátiletý Charles s o rok starší Camillou podle britských médií opustili Londýn už o víkendu. V polovině března pár zrušil kvůli šíření koronaviru cestu do Bosny, na Kypr a do Jordánska. Naposledy se Charles objevil na veřejnosti 12. března, kdy se měl zúčastnit několika soukromých setkání. Palác Clarence house dotyčné ihned informoval a uvedl, že v posledních dnech pracoval následník britského trůnu z domova.

Buckinghamský palác uvedl, že královna Alžběta II. se s princem viděla naposledy právě 12. března. Panovnice nyní pobývá na svém hradě Windsor a podle prohlášení paláce je v dobrém zdravotním stavu.

tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme