‚Ani královská rodina nezůstane ušetřena.‘ Muž plánoval útok na prince George, dostal doživotí

Britovi, který na internetu nabádal k útokům na čtyřletého prince George, v pátek londýnský soud uložil doživotní trest vězení. Dvaatřicetiletý Husnain Rashid je podle prokuratury stoupencem teroristické organizace Islámský stát. Vinu zpočátku odmítal, v květnu se ale přiznal k přípravě a k nabádání ke spáchání teroristických činů.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brit Husnain  Rashid za použití šifrovaných kanálů prostřednictvím aplikace Telegram Messenger podle soudu komunikoval s teroristy, kterým dodával rady ohledně plánovaných útoků a vhodných obětí.

Princ George je synem prince Williama a jeho manželky Kate. Po svém dědečkovi, princi Charlesovi, a otci je třetím v pořadí nástupnictví na britský trůn.

V jedné ze zpráv byla fotografie čtyřletého prince, adresa jeho školy, silueta islamistického bojovníka a vzkaz „ani královská rodina nezůstane ušetřena". V jiné zprávě navrhoval, aby byla otrávena zmrzlina v některém z britských supermarketů či spáchán teroristický útok na fotbalový stadion.

Zadržen byl nezaměstnaný tvůrce internetových stránek Rashid loni 22. listopadu. Obviněn byl z přípravy teroristických činů, podpory terorismu a šíření teroristických materiálů.

Na sociálních sítích údajně schvaloval násilné útoky a rovněž si zjišťoval, jak se dostane do Sýrie, aby se mohl přidat k teroristické organizaci Islámský stát.

V květnu se ke všem činům, které mu prokuratura dávala za vinu, přiznal. Dnes mu soud uložil doživotní trest s minimální délkou pobytu za mřížemi 25 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme