Princ William dorazil na Falklandy. Podle Argentiny je to provokace

Jako pilot záchranného vrtulníku bude britský princ William sloužit po 6 týdnů na Falklandských ostrovech. Argentina považuje jeho přílet za provokaci, podle britského ministerstva obrany jde ale o rutinní umístění pilota v rámci běžné služby v peruti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti cestě prince Williama na Falklandy protestovali Argentinci před britským velvyslanectvím v Buenos Aires | Zdroj: Reuters

I když Argentina přikládá Williamově přítomnosti politický význam a označila jeho přílet na Falklandy za provokaci, zpravodaj BBC na ostrovech hlásí, že místní obyvatelé jeho přítomnost považují za potvrzení svazku s Británií.

Princ William je ve službě na Falklandech pod svým jménem jako kapitán letectva Wales, nikoli jako člen královské rodiny.

Do oblasti má také připlout hypermoderní torpédoborec královského námořnictva Dauntless vybavený nejnovější obrannou technikou.

Blíží se 30.výročí války o Falklandy, která začala po obsazení ostrovů argentinským vojskem, a napětí v britsko-argentinských vztazích se v poslední době vystupňovalo.


Milan Kocourek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme