Prioritou zemí Visegrádu má být infrastruktura

Ve středu zájmu zemí Visegrádské skupiny bude během následujího maďarského předsednictví především rozvoj infrastruktury. Shodli se na tom premiéři čtyř členských zemí - Jerzy Buzek, Miloš Zeman, Mikuláš Dzurinda a Viktor Orbán, kteří se dnes setkali v obci Tyhany u Balatonského jezera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostitel Viktor Orbán hovořil o znovuzrození čtyřky, a to zejména po roce 1998 díky, jak poznamenal, blahodárným změnám na Slovensku. Hlavním tématem maďarského předsednictví bude infrastruktura, ke ketré má patřit i větší spolupráce se zeměmi mimo Visegrád: se Slovinskem, Rumunskem, Ukrajinou a Chorvatskem. Česko-polsko-maďarská trojka podpořila přijetí pobaltských zemí do NATO, pokud před tím, a nebo současně budou do Severoatlantické aliance přijaty i Slovensko a Slovinsko. Všichni politici vyjádřili další zájem na prohloubení spolupráce nejen uvnitř Visegrádu, ale i s dalšími zeměmi s uzšími vazbami jako jsou například státy Beneluxu.Všichni účastníci dnešní tihanyské schůzky podpořili vyslání jednotek NATO na akciHlavní síla do Makedonie.

Milan Kopp, Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme