Případ těhotné polské školačky skončil interrupcí

Případ čtrnáctileté těhotné polské dívky skončil interrupcí i přes odpor katolické církve a prorodinných organizací. Dívka podstoupila zákrok pravděpodobně v jedné z gdaňských nemocnic. V případech, kdy je těhotenství výsledkem znásilnění nebo sexuálního styku mezi nezletilými, polské právo umožňuje interrupci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace za práva žen: "Jsi proti potratu?" | Foto: Pavel Novák

Katolická informační agentura oznámila, že čtrnáctiletá dívka, kterou média nazývají Agátou, včera podstoupila interrupci v Gdaňsku. Podle agentury nezletilá čekala dítě se svým o rok starším přítelem. Nebyla ale obětí znásilnění, jak původně tvrdila.

O případu jednali také polští biskupové na bioetické konferenci. Představitelé katolické církve odmítli, že by vykonávali nátlak na dívku, její matku nebo lékaře, kteří nechtěli potrat provést.

Z agresivity naopak biskup Žycinski obvinil feministické organizace: "Dostali jsme mnoho projevů solidarity z lékařských i právnických kruhů. Protesty organizovali pouze ti, kteří chtěli dítě zabít. To oni se projevovali jako fanatici," upozornil biskup Žyciński.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme