Případ unesených Američanek vyvolává otázky nad prací policie

Na veřejnost se dostávají další informace z vyšetřování případu tří unesených Američanek, kterým se po deseti letech věznění podařilo uniknout na svobodu. Policie odmítá postup vyšetřování komentovat a dává uneseným ženám čas, aby se z prožitých traumat vzpamatovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unesené ženy jsou v bezpečí u příbuzných | Zdroj: ČTK

Jednou z hlavních novinek je, že policie začala hledat po sousedech svědectví o další pohřešované dívce. Podle neověřených informací prý nejstarší z unesených žen policii řekla, že v zajetí s ní byla ještě jedna dívka a že po nějaké době zmizela.

Policie prý intenzivně hledá jakékoliv stopy po Ashley Summersové, která zmizela asi před sedmi lety - tehdy jí bylo čtrnáct. Není ale jasné, jestli je stále naživu, a může se tak ukázat, že případ je ještě vážnější, než jsme si dosud mysleli. Clevelandská policie ale odpoledne našeho času uvedla, že v domě ani na dvoře žádné lidské ostatky nejsou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nových okolnostech případu tří unesených Američanek mluvil Ondřej Himmer ze zahraniční redakce

Přibývá také svědectví sousedů, kteří tvrdí, že na podezřelé dění v domě Ariela Castra několikrát upozorňovali policii. Jeden ze sousedů, Israel Lugo například médiím řekl:

„Moje neteř viděla u nich na dvoře nahou ženu a moje sestra viděla v okně ženu s malou dívkou, které prosily o pomoc. Já jsem je neviděl, ale zavolal jsem policii. Přijeli, párkrát zaklepali na dveře, a když jim nikdo neotevřel, zase odjeli. Přijde vám, že dělali dobře svoji práci? Mně tedy ne...“

A podobných svědectví se začíná objevovat čím dál víc. Je třeba ale také říct, že několik sousedů a přátel únosců naopak tvrdí, že nikdy nic špatného neviděli a žádné podezření neměli.

Clevelandská policie přiznává, že na místo za posledních 10 let vyjela dvakrát, ale spíš kvůli nepříliš závažným upozorněním, která s únosy nijak nesouvisela. Pokud se ale svědectví sousedů potvrdí, tak budou mít policisté opravdu vážný problém.

Agenti FBI prohledávají dům, kde byly dívky 10 let vězněny | Foto: Reuters

Čtvrť, kde únosci dívky drželi, je obývaná hlavně chudšími hispánci a černochy, a je tak podezření, že policie jejich svědectví nebrala dost vážně. Ostatně rasový rozměr kauzy vystihl Chrarles Ramsey, soused afroamerického původu, který pomohl ženám uniknout:

„Došlo mi, že něco je opravdu špatně, když pěkná bílá holka prosí o pomoc černocha. Tady je něco opravdu špatně - buď je to bezdomovec, nebo má fakt problém...“

Případ je ale stále plný nejasností a policie se snaží co nejvíce citlivých informací udržet pod pokličkou, jak nejdéle to jde. Hlavně kvůli vysvobozeným ženám a jejich rodinám. Dívky totiž po těch deseti hodně krušných letech čeká ještě velmi obtížná a dlouhá cesta zpátky do normálního života.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme