Případ vraždy Čecha v Londýně. Proces s obviněným Raymondem Sculleym začne v polovině března

Londýnský soud stanovil datum začátku procesu s 29letým mužem obviněným z vraždy českého občana v britské metropoli. Raymond Sculley půjde před soud 20. března. Informoval o tom list East London Advertiser. Sculley byl zatčen minulý pátek spolu se dvěma mladíky ve věku 19 a 16 let. Tato dvojice byla později propuštěna na kauci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž v centru Londýna pobodal šest lidí. Jedna žena nepřežila | Foto: Reuters

Jedenatřicetiletý Čech Zdeněk M. se podle vyšetřovatelů nepohodl minulou středu večer v restauraci Perfect Fried Chicken na ulici East India Dock nedaleko svého bydliště se skupinou mladíků. Ti si pak na něj počkali venku a surově ho napadli.

Posmrtné ohledání podle listu Evening Standard ukázalo, že Čech zemřel v důsledku silného krvácení způsobeného několika ranami do hlavy.

V katolickém kostele ve východolondýnské čtvrti Poplar, kde se tragédie stala, se v sobotu uskuteční mše k uctění památky zavražděného.

„Můj bratr byl velká osobnost s velkým srdcem," řekla dnes Evening Standard sestra zavražděného, která na bohoslužbu přiletěla. Zdeněk M. podle ní přišel do britské metropole před deseti lety, aby se naučil anglicky, a zalíbilo se mu tam. V práci byl podle ní velmi úspěšný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme