Přípravy na přehlídku v Moskvě finišují. Hlavní hvězdou má být tank T-14 Armata

Ruská armáda dnes v noci pořádá první generální zkoušku na vojenskou přehlídku, která se uskuteční 9. května u příležitosti 70. výročí porážky nacistického Německa. Obyvatelé centra Moskvy se tak asi příliš nevyspí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvedla se i nejmodernější ruská vojenská technika

Předvedla se i nejmodernější ruská vojenská technika | Zdroj: Reuters

Nácvik začne ve 22 hodin moskevského času. Stovky kusů vojenské techniky a tisíce vojáků dorazí na Rudé náměstí ze severu.

Slavnostní přehlídky se 9. května zúčastní 15 tisíc vojáků, 200 obrněných vozidel včetně tanků a nosičů raket a 150 vojenských letadel.

Přelety stíhaček a vrtulníků ale součástí nácviku nebudou. Další generální zkoušky se uskuteční ještě 4. a 7. května.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruská armáda pořádá první z generálních zkoušek před vojenskou přehlídkou. Podrobnosti přináší zpravodaj Martin Dorazín

Organizace akce je velmi složitá. Vojenská přehlídka se sice v Moskvě koná každý rok, ta letošní má být ale mimořádně velkolepá.

Ruská armáda na přehlídce už tradičně představuje svou nejmodernější techniku.

Napjatě očekáván je především tank nové generace T-14 Armata s bezosádkovou věží, který si odbude veřejnou premiéru. Poprvé budou k vidění i další obrněná vozidla, která využívají nové univerzální pásové podvozkové platformy Armata.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme