Přišla jsem o muže, lhala o Grenfell Tower. Žena obviněná z šestinásobného podvodu míří před soud

Před londýnským soudem ve čtvrtek stane 46letá žena, která je obviněna z podvodu. Vydávala se totiž za oběť katastrofálního požáru londýnského věžáku Grenfell Tower. Podvodně tak z úřadů vylákala skoro tři sta tisíc korun, určených na první pomoc obětem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grenfell Tower v Londýně | Zdroj: Reuters

Joyce Msokeriová bydlela skoro 20 kilometrů od shořelé budovy, úřadům se ale přihlásila jako oběť. Tvrdila dokonce, že při požáru zahynul její manžel a syn byl těžce zraněn.

Nechala si zaplatit ubytování v hotelu Hilton, od úřadů dostala okamžitou finanční pomoc v hodnotě 10 tisíc liber, což je asi 286 847 korun, a od charitativních organizací dostala oblečení a vybavení domácnosti.

Policie: vinu za tragický požár věžáku Grenfell nesou správce a místní zastupitelstvo

Číst článek

Pět týdnů po tragickém požáru vyšla pravda najevo a žena míří před soud. Msokeriová je obviněna celkem ze šesti podvodů. Policie ji zadržela 26. června, u soudu se měla objevit už 3. října, tehdy se ale omluvila kvůli nemoci.

Požár v budově Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kengsington vypukl 14. června. V obecních bytech žilo podle britských médií 400 až 600 lidí.

Dům v letech 2014 až 2016 prošel rekonstrukcí. Jeho obyvatelé během ní několikrát hlasitě upozorňovali na porušování bezpečnostních předpisů, a to včetně těch požárních. Stavební firma, která nedávnou rekonstrukci prováděla, ale podle agentury AP ujistila, že dodržela všechny požadované kontroly, požární předpisy a bezpečnostní standardy.

Britská policie v červnu uvedla, že požár budovy se rozšířil z rozbité lednice značky Hotpoint, a vyloučila tak cizí zavinění. 

Jaromír Marek, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme