‚Vrať se do své země!‘ 91letého přistěhovalce bili cihlou a kopali do hlavy, i když je v USA legálně

Americká policie vyšetřuje násilný útok, jehož obětí se v Los Angeles stal 91letý přistěhovalec z Mexika. Během útoku jej žena udeřila cihlou a křičela, aby se „vrátil do své země". K útoku se připojila i skupinka mladíků, kteří muže kopali a šlapali mu na hlavu.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

91letý přistěhovalec se v Los Angeles stal terčem útoku. | Foto: CC0 Public domain

Stařec, který v USA žije legálně, skončil v nemocnici s rozbitou lícní kostí a zlomenými žebry, napsal list The Washington Post.

Mexický důchodce Rodolfo Rodríguez podle svědků incidentu minulou středu na chodníku nechtěně strčil do mladé dívky, jejíž matka se na něho vzápětí obořila. Udeřila jej cihlou a křičela, aby se „vrátil do své země".

Trump drží slovo. Chce vyhostit až tři miliony nelegálních přistěhovalců, hlavně zločinců a členy gangů

Číst článek

„Snažila jsem se mu pomoci, ale ta žena křičela: ´Jestli sem přijdeš, praštím do tvého auta stejnou cihlou´," řekla washingtonskému deníku Misbel Borjasová, která celou událost vyfotila a zbitého starce natočila.

K útočnici se podle ní vzápětí přidala skupinka mladých mužů, kteří Rodrígueze nařkli, že se snažil dívku unést. Kopali do něj, když už ležel na zemi, a šlapali mu na hlavu.

Případ nyní vyšetřuje losangeleská policie, která nezveřejnila žádné podrobnosti.

'Proč tu chceme lidi z pr*elí světa?' Trump čelí kritice za vulgární výrok o přistěhovalcích

Číst článek

Podle statistik zveřejněných americkými médii vzrostl v loňském roce počet násilných činů spáchaných proti hispánské populaci v Kalifornii o více než 50 procent. Prezident Donald Trump od svého loňského nástupu do funkce razí ostře protipřistěhovaleckému politiku a mluví o tom, že by USA měly deportovat imigranty pobývající v zemi nelegálně bez rozhodnutí soudů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme