Příští vaši raketu sestřelíme, varovala Severní Koreu japonská ministryně obrany

Japonsko sestřelí severokorejské vojenské rakety, pokud ohrozí jeho bezpečnost. Tenhle vzkaz vyslala do KLDR nová japonská ministryně obrany Tomomi Inadaová. Situace na Korejském poloostrově se tak ještě více vyostřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová japonská ministryně obrany Tomomi Inadaová | Foto: ČTK/AP

Ministryně obrany Tomomi Inadaová je ve funkci necelý týden a už řeší velmi zásadní problém. Japonsko až dosud v podobných případech posílalo protestní nóty, ale tentokrát ministryně vydala velmi jasné rozhodnutí - raketu, která naruší japonský vzdušný prostor, vojáci sestřelí.

Japonská armáda zůstává v pohotovosti a vojáci jsou nepřetržitě připraveni u obou obranných systémů, které tuto ostrovní zemi chrání.

V případě hlavního města Tokia jde o mobilní raketový systém Patriot, což jsou rakety dlouhého doletu typu země - vzduch. Zbytek Japonska hlídá námořní systém Aegis. Oba obranné systémy jsou americké výroby a Japonci jim naprosto důvěřují.

Poslední severokorejské raketové zkoušky Japonce naprosto šokovaly. KLDR před necelým týdnem vypustila celkem tři rakety, přičemž jedna přeletěla vzdálenost přibližně tisíc kilometrů a dopadla necelých 300 kilometrů od japonského pobřeží - do oblasti, která už je součástí Japonska.

Severní Korea (KLDR) - balistické rakety | Foto: Český rozhlas

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme