Slovensko zasáhly silné přívalové deště. Hasiči odčerpávali vodu, bratislavské letiště přerušilo provoz

Přívalové deště ve středu odpoledne zaplavily silnice i sklepy domů na jihozápadě Slovenska. Nejkritičtější situace byla v podvečer v Bratislavě. Hasiči kvůli počasí zasahovali i v dalších regionech země, potvrdila mluvčí hasičů Zuzana Farkasová. Kvůli silné bouři a průtrži mračen organizátoři zrušili v Bratislavě plánovanou vzpomínkovou akci na Filipínce, který minulý týden podlehl v nemocnici zraněním po útoku osmadvacetiletého Slováka.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Roman Půta/HZS Praha

Podle Farkasové zaznamenali hasiči v Bratislavě na 180 výjezdů k zaplaveným silnicím a jiným prostorům. Podle portálu sme.sk kvůli počasí přerušilo provoz bratislavského letiště. Voda také zaplavila dvě obchodní centra. Kvůli vodou naplněným podjezdům policie ve slovenské metropoli uzavřela některé silnice.

Již odpoledne byly desítky hasičů nasazeny kvůli silnému dešti hlavně ve městě Dunajská Streda a jeho okolí. Pomáhaly při odčerpávání vody ze zaplavených silnic, rodinných domů a zahrad či při odstraňování popadaných stromů.

Slovenští meteorologové během dne vydali varování před silnými bouřemi pro západní, jižní i střední část Slovenska. Pro okres Nitra platil nejvyšší stupeň výstrahy.

Kvůli nepříznivému počasí se organizátoři vzpomínkového shromáždění na zabitého Filipínce rozhodli akci přeložit na zatím neupřesněný termín. Ve slovenské metropoli, kterou rovněž zasáhly bouře, bylo shromáždění původně plánováno na podvečer. Podobné akce byly svolány také do Košic či do Banské Bystrice a zúčastnily se jich desítky lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme