Přívaly sněhu trápí řidiče a silničáře i na jihu Německa

V několikahodinové martýrium se dnes ráno změnila cesta autem do práce pro obyvatele jižního Německa. V Bavorsku přes noc napadlo více než 20 centimetrů nového sněhu, který na řadě míst paralyzoval silniční dopravu. Podobně na tom bylo i sousední Bádensko-Württembersko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silničáři a kalamita | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Chaotická situace panovala například v okolí Karlsruhe, kde řadu komunikací zablokovaly uvízlé kamióny. Prakticky nesjízdná byla několik hodin kvůli hustému sněžení dálnice A7 mezi Aalenem a Fichtenau. Nejtěžší nehoda se stala u bavorského Mühldorfu, kde při srážce tahače s nákladním autem jeden člověk zemřel a další utrpěl těžká zranění.

Policie důrazně radí řidičům, aby v příštích hodinách svá auta raději nechali v garážích. Použití zimní výbavy se doporučuje už v nadmořských výškách nad 400 metrů. Podle meteorologů napadne do večera na jihu Bavorska dalších 20 centimetrů sněhu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme