Privatizace bezpečnosti je podle odborníka pozitivní jev

V americkém Norfolku má dnes začít proces s bývalými pracovníky firmy Xe Services. Jde pouze o jiné jméno bezpečnostní firmy Blackwater, která nechvalně proslula během působení v Iráku a Afghánistánu. Její bývalí zaměstnanci jsou obviněni z loňského zastřelení dvou lidí a zranění dalších pěti v Kábulu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raněný civilista v Afghánistánu

Raněný civilista v Afghánistánu | Zdroj: ČTK

Podobné případy vyvolávají debatu o tom, nakolik stát má svou bezpečnostní politiku nechat provozovat soukromé agentury. Podle bezpečnostního analytika Tomáše Šmída z FSS MU v Brně je privatizace bezpečnosti spíše pozitivní záležitostí:

Přehrát

00:00 / 00:00

O privatizaci bezpečnosti jako celosvětovému jevu mluvil na Rádiu Česko bezpečnostní analytik Tomáš Šmíd z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

„Protože stát spoustu věcí a těchto služeb poskytuje zdlouhavě, draze a často ne úplně kvalitně. Ovšem i v privatizaci bezpečnosti dochází ke skandálům a problémům. Privatizace bezpečnosti je navíc poměrně nový jev a trpí porodními bolestmi.“

Lenka Rafaelová, Dalibor Zíta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme