Příznivci a odpůrci prezidenta Trumpa se opět střetli, tentokrát v Kalifornii

Potyčka mezi stoupenci a odpůrci amerického prezidenta Donalda Trumpa se strhla v sobotu na pláži v Jižní Kalifornii, kde jeho příznivci demonstrovali. Odpůrci zaútočili pepřovým sprejem, čtyři lidé byli zatčeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump promlouvá k novinářům v Oválné pracovně | Zdroj: Reuters

Na podporu Trumpa se na kalifornské pláži Bolsa Chica vydalo na pochod asi 2000 lidí. Násilnosti vzplály, když se pochod přiblížil ke zhruba třicítce odpůrců. Někteří z nich začali na organizátory demonstrace stříkat pepřový sprej, uvedl místní policista Kevin Pearsall.

List The Los Angeles Times napsal, že Trumpův odpůrce, který údajně útočil pepřovým sprejem, byl pak shozen do písku a zkopán a zmlácen Trumpovými přívrženci.

„Tři lidé byli zatčeni pro podezření z nelegálního použití pepřového spreje a čtvrtá osoba byla zadržena pro podezření z ublížení na zdraví,“ prohlásil Pearsall. Dvě osoby utrpěly lehká zranění, která se nevyžádala přivolání lékaře.

Počátkem tohoto měsíce se Trumpovi stoupenci a odpůrci střetli při demonstracích v kalifornském Berkeley. Sedm lidí bylo zraněno a deset zatčeno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme