Příznivci ruské opozice označují blížící se volby za nelegální a nefér

Ruská policie zadržela několik opozičních demonstrantů, kteří manifestovali nedaleko místa sjezdu vládní strany Jednotné Rusko. Dvoudenní kongres má rozhodnout o stranické kandidátce v prosincových parlamentních volbách. Někteří pozorovatelé doufají, že by mohl napovědět i o budoucím uchazeči o post ruského prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Vladimir Putin v parlamentu | Zdroj: ČTK

Příznivci ruské opozice označují blížící se volby za nelegální a nefér. Poukazují na to, že opoziční strany se prakticky nemají šanci hlasování zúčastnit kvůli tomu, že jim úřady odmítají vydat potřebnou registraci.

Šéf vládní strany Jednotné Rusko Goris Gryzlov v úvodu sjezdu opoziční síly kritizoval s tím, že neexistuje alternativa, která by vládní stranu nahradila.

Ruští aktivisté za lidská práva před začátkem sjezdu v otevřeném dopise Radě Evropy varovali, že v Rusku v posledních letech pokračuje destrukce všech demokratických institutů včetně svobodných voleb. Vládní Jednotné Rusko diskutuje o volební strategii, kterou plánuje získat dvě třetiny míst v parlamentu. Očekává se, že v sobotu vystoupí s projevy premiér Putin i prezident Medveděv.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme