Pro odhalení manželské nevěry udělá soukromý detektiv v Polsku cokoli

Odposlech v autě, ložnici nebo telefonu. Kamera ukrytá v hodinkách nebo květináči. Všechny tyto technické vymoženosti používá čím dál více Poláků. Proč? Snaží se totiž odhalit manželskou nevěru. Soukromí detektivové v Polsku jsou snad jediní, kteří si nestěžují na ekonomickou krizi. Práce totiž mají až nad hlavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odposlech, ilustrační foto | Foto: Stock.xchng

Na začátku je to vždy velká láska, ale v mnoha případech končí u soudu. Každý třetí Polák totiž přiznává, že je svému partnerovi nevěrný. Důkazy pak hledají soukromí detektivové. Marcin Popowski je v Polsku jedním z nejznámějších.

„Šedesát procent všech zakázek se týká rozvodů a nevěry manželů nebo partnerů. Můžu říct, že v devadesáti procentech jsou mými klienty ženy. To ony jsou většinou oběťmi nevěry nebo nějaké krize ve vztahu," říká mi detektiv s dvacetiletou praxí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž zpravodaje Českého rozhlasu v Polsku Petra Vavroušky si můžete také poslechnout

Svým zákazníkům nabízí také sledování, odposlechy, špehování. Většina detektivů nakupuje sledovací techniku v nenápadném obchůdku na okraji Varšavy. Podle polského práva není sice její prodej zakázaný, s použitím už je to ale sporné.

„Vždy uvádím příklad prodejce nožů. Ten se také neptá, jestli se zakoupeným nožem bude zákazník škrábat brambory, nebo někoho zabíjet. To samé se týká zařízení pro detektivy," říká mi pan Lukasz, zaměstnanec obchodu. Soukromé očko dnes často funguje také jako paparazzi.

„To je součást takzvané operativní techniky. Každý klient touží po fotkách, jasných důkazech in flagranti. To se ale podaří málokdy. Ale to soud rozhoduje o tom, co je důkazem a co ne. Některý soudce může například na odposlechy brát ohled, jiný ale ne," vysvětluje pan Lukasz.

Do obchodu právě vstoupila žena, která si nechala upravit mobilní telefon svého muže.

„Nainstaluje se speciální program, který pak přeposílá všechny SMS zprávy na jiné číslo a monitoruje veškerá volání," popisuje mi pan Lukasz a z regálu vytahuje další techniku.

Dřív nebo později každý udělá chybu

„Toto jsou ukryté kamery v tužce nebo peru. To si můžete dát do kapsy saka a v klidu si nahrát vaši schůzku. Stejně funguje kamera v těchto hodinkách. Je ukrytá v číslici dvanáct, tady zase vypadá jako knoflík," prozrazuje obchodník, který na můj naivní údiv pokaždé reaguje stejně. Smíchem.

Všechny předměty, které nabízí tento ojedinělý obchod, využívají detektivové k jedinému účelu: ke sbírání důkazů.

„Hodně lidí si dává pozor, ale dříve či později každý z nás udělá nějakou chybu. A to je moment, na který čekám," říká mi Marcin Popowski. Přiznává, že práci mu hodně usnadňují esemesky, Facebook, e-maily a nebo různé chaty na internetu.

„Rychlost výměny informací ve smyslu navázání flirtu, může za to, že lidé tak snadno podléhají nevěře, která pak vede ke konci vztahu," všiml si detektiv. Jeho služby přijdou v přepočtu zhruba na šedesát tisíc korun. Mohlo by se zdát, že ho rozpady manželství těší, protože ho vlastně živí. Ale tak cynický zase není.

„V dnešním světě sexuální reklamy, která na nás útočí z každého produktu, si lidé myslí, že nejlepší je partnera vyměnit, a ne se snažit ho napravit. A to je hodně smutné," dodává.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme