Problémy eurozóny dostihly kancléřku Merkelovou i na tradiční dovolené v Tyrolsku

Problémy zadlužených zemí kazí řadě politiků dovolenou. Ti němečtí si přesto čas na relaxaci tak úplně vzít nenechali. Nejmocnější žena Evropy, kancléřka Angela Merkelová, nabírá síly tradičně v jižním Tyrolsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová s manželem tradičně zahajují dovolenou na operním festivalu v Bayreuthu

Angela Merkelová s manželem tradičně zahajují dovolenou na operním festivalu v Bayreuthu | Zdroj: Reuters

Německá média vtipkují, že stejně jako se roky nemění účes a střih sak Angely Merkelové, je neměnný i průběh její dovolené.

Vždy začíná návštěvou operního festivalu v Bayreuthu, což je mimochodem jedna z mála příležitostí, kdy kancelářku doprovází i její manžel. Na státní návštěvy s ní chemik Sauer totiž létá jen výjimečně, proto si také vysloužil přezdívku Fantom opery.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak tráví dovolenou němečtí politici, zjišťovala zpravodajka Klára Stejskalová

Z Bayreuthu pak vedou kroky kancléřského páru do jižního Tyrolska. Odtud čas od času uniknou do německého tisku obrázky, jak se Angela Merkelová vydává s manželem na túru. Právě procházky v horách jsou jednou z nejoblíbenějších aktivit německých politiků.

Vypadá to jako idyla, ovšem problémy zadlužených zemí dostihly kancléřku nebo jejího ministra financí i na dovolené.

Merkelová si z jižního Tyrolska telefonovala jak s francouzským prezidentem Hollandem, tak s italským prezidentem Montim, aby společně ujistili finanční trhy, že udělají vše pro záchranu eura.

Ministr financí Schäuble zase přijal na německém ostrově Sylt, který je oblíbeným místem německé smetánky, svého amerického kolegu.

Obecně němečtí politici dávají přednost dovolené ve svých venkovských domech, ale například europoslanec za FDP Jorgos Chatzimarkakis, který nezapře své řecké kořeny, lobboval za zemi svých předků.

Deštivé počasí v Německu prý vede k depresi, takže Němci by podle něj měli cestovat na jih. Chatzimarkakis navíc navrhuje, že by to stát mohl podpořit nějakou prémií, aby pomohl nastartovat churavějící řeckou ekonomiku. Zatím se mu ale nepodařilo své kolegy nijak přesvědčit.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme