Problémy s přistěhovalci řeší vedle Francie i Nizozemsko

S problematickými přistěhovalci z východní Evropy se potýká Nizozemsko. Městská rada v přístavu Rotterdam si neví rady s přílivem emigrantů z Bulharska. Za největší problém považuje tamní radnice ubytování přistěhovalců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Middellandstraat v Rotterdamu s obchodem Andaluce je typická multikulturní ulice | Foto: Pavla Kvapilová

Pomoc se zajištěním bydlení pro nezvané hosty slíbila Rotterdamu vláda. Jenže ta stará premiéra Balkenendeho je už vlastně na odchodu a nová není skoro 4 měsíce po volbách stále v dohledu.

Podle vyjádření rotterdamské radnice, citovaného deníkem NRC Handelsblad, žijí v přístavním městě asi 4 tisíce Bulharů, hlavně příslušníků turecké menšiny.

Stejně jako emigranti z Rumunska potřebují pracovní povolení. Jde ale o skupinu lidí s nízkým vzděláním, často ani neovládajících bulharštinu, natož jiný evropský jazyk.

Podle průzkumu rotterdamské radnice se zapojují do šedé ekonomiky a práci si hledají „na černo". Rotterdam zatím nerozhodl, co s bulharskými Turky udělá dál.

Pavel Novák, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme